Neohodnoceno

L-Tryptofan

L-Tryptofan je přípravek s čistou přírodní látkou stejného názvu. Jeho existence v organismu je dost zásadní, zajišťuje totiž psychickou pohodu a odolnost.

Momentálně nedostupné
Kód: 437
310 Kč 256 Kč bez DPH
Kategorie: Doplňky stravy

Výrobek vyprodán. Adekvátní náhrada: Stillmax.

 

Totální psychická vyrovnanost 

L-Tryptofan patří mezi esenciální aminokyseliny, což znamená, že si je náš organismus neumí sám vytvořit, ale přijímá je ze stravy.  Tryptofan se v krevním oběhu mění na serotonin. Mění se na něj tak, že se skrze mozkovou bariéru dostane do mozku, kde se na něj za přítomnosti pyridoxinu (vitaminu B6) přemění. Serotonin je biologicky aktivní látka. Má význam jako přenašeč nervových vzruchů v centrálním nervovém systému. Zde se podílí na procesech, které ovlivňují naši náladu a psychický stav vůbec. Nedostatek způsobuje změnu nálady, depresi, poruchy spánku, podrážděnost vedoucí až k agresivitě. Serotonin může ovlivňovat v některých případech i vznik a průběh migrény.

Zákaznice Pavla Kusendová píše: „Váš Tryptofan pomáhá tak skvěle, že se smutek neprohloubí v depresi, která by znemožnila vstát z postele. Myslím, že by i pro mnohé starší osamělé lidi byl požehnáním. Nemá tlumící účinky a umožňuje dál dobrou mozkovou činnost. Prosím, nabídněte ho i seniorkám a seniorům, kteří nemají počítač. 

Účinky:

  • slouží k dosažení psychické rovnováhy, vnitřního klidu
  • zvyšuje hladinu serotoninu v mozku
  • slouží k dosažení pocitu pohody, kdy se člověku nedostává
  • působí proti depresím, poruchám nálady, úzkostem, strachu, vnitřnímu neklidu: poskytuje psychické uvolnění
  • zmírňuje poruchy spánku a usínání, prohlubuje plytký spánek
  • odstraňuje abstinenční příznaky při odvykání kouření, alkoholu a jiných závislostí
  • brání nutkání se přejídat

Dávkování: 

1-3 kapsle za den mezi jídly (najednou na poloprázdný žaludek) a nejlépe večer. Osoby léčené psychiatrem nebo neurologem by měly užívání předem konzultovat s lékařem. Většinou je účelné užít část nebo celou dávku L-tryptofanu krátce před spaním. Doba soustavného užívání není omezena, výši denní dávky je možné měnit podle momentální situace. Balení vystačí přibližně na měsíc.

Složení:

  • L-tryptofan 180 mg
  • želatina: 65 mg

Nežádoucí účinky: dosud nebyly žádné objeveny. Nepřekračujte doporučenou denní dávku, aby nedošlo k předávkování . Bylo zjištěno, že při předávkování může způsobovat poškození jater či rakovinu žlučníku či tlustého střeva.

Upozornění:

L-tryptofan není určen dětem ani těhotným ženám. Přípravek L-tryptofan neužívejte při známé přecitlivělosti na některou složku přípravku.  L-tryptofan nesmějí užívat lidé trpící rakovinou, lidé, kteří trpí nedostatečnou funkcí jater či ledvin. V doporučené dávce přípravek L-tryptofan nesnižuje bdělost, ani nevyvolává spánek. Dlouhodobé užívání konzultujte se svým lékařem. Není určen jako náhrada pestré stravy.

Balení obsahuje:

  • Počet kapslí v 1 balení: 60 ks (14,7 g)