Neohodnoceno

Jak ovládnout strach – Eva Kaňáková

Nahrávka určená k odstranění podvědomého strachu.

Skladem (5 ks)
Kód: 975
620 Kč –10 % 558 Kč 461 Kč bez DPH
Kategorie: Zvuková terapie
Kanakova Strach
Akce
620 Kč –10 %

MIMOŘÁDNÁ SLEVA! Ušetříte 62 Kč! 

Platí do vyčerpání zásob, maximálně do 30. června 2021

Jak ovládnout strach – mluvené CD 

 

I vy můžete mít svůj strach pod kontrolou

 • Začít pracovat na omezení vlivu strachu na vás a vaše životy
 • Zbavit se strachů, které způsobují překážky v osobním životě, v profesi i v podnikání


Sebekoučovací nahrávka od Eva Kaňákové volně navazuje na licenční kurz, vycházející z bestselleru Susan Jeffers, Ph.D., autorky knihy "Feel the Fear and Do It Anyway".
Eva Kaňáková u nás působí jako autorizovaná koučka a lektorka těchto licencovaných kurzů.

Celkový čas: 71:10 minut
Autor: Eva Kaňáková
© Vydavatel: společnost Casiopea a EGOsynergy

 

Recenzi připravil mentální kouč Jan Valuch

Měli jste někdy z něčeho strach? Většina z nás ano, možná právě v současnosti nějaké obavy prožíváte. Máte v sobě ještě nějaký strach z minulosti? Divili byste, kolik jich je a jak stále ovlivňují váš život.

Toto CD je vynikající a velmi kvalitní – z nahrávky je i bez dalších referencí znát, že autorka je velmi erudovaná a toto téma perfektně ovládá. Jde zřejmě o jedinou českou nahrávku na téma odstraňování strachu a navíc o jednu z nejlepších terapeutických nahrávek, které jsem kdy v češtině slyšel. Jsem velmi rád, že tato přínosná věc vznikla.

CD je vhodné zejména pro ty, kteří si uvědomují nějaké své úzkosti, obavy, ale nebojím se říci, že také téměř pro každého dospělého. K tomu jsem bezpečně došel při jeho poslechu. Nikdy jsem si nemyslel, že já sám mám nějaké strachy, ale při přemýšlení nad tímto tématem jsem při poslechu zjistil, že ano. Není to nic zásadního, z pohledu jiných lidí a z pohledu svého jsem normální jedinec, ale uvědomil jsem si základní fakta, která o této problematice znám.

Téměř každý zažije v životě různé úzkosti, strachy a obavy. Pokud je dobře kompletně psychologicky nezpracuje – což se prakticky moc často nestává – zatlačí je do podvědomí, vytěsní je, uloží někde hluboko v mysli – zčásti kvůli běžné reminiscenci paměti a zčásti kvůli tomu, aby ho toto téma dále nezraňovalo. Jenže podvědomí je potvůrka – všechny věci, které v něm dřímou, nás stále ovlivňují a je to o to horší, že si to už plně vědomě neuvědomuje. Ale používáme vzorce jednání a myšlení, které jsou v podvědomí ukotveny, založeny minulými prožitky strachu, používáme stejné reakce na situace. Podvědomí vytváří základ, backround vědomé mysli a stále nás v životě ovlivňuje. Lidé, kteří prožili velké strachy (např. ve válce), v pozdějším životě zjistili, že trpí depresemi, neumí se radovat, jako by je něco stále svazovalo a neví co – vědomě o ničem současném neví. V tom má prsty podvědomí, to stále působí.

V případě našeho ,,terapeutického“ CD nemusí jít o válečné strachy, ale věřte, že i tak jich má každý dospělý dost. Zbavit se jich znamená pročistit podvědomí, duševně se osvobodit, často dosáhnout větší radosti v životě, získat vyrovnanější mysl. Těm, kdo s touto nahrávkou budou řešit nějaký opravdový konkrétní strach, určitě pomůže.

A že různých strachů může být! Například:

 • ze školy
 • ze ztráty zaměstnání, z pracovního uplatnění v budoucnu
 • z nemoci
 • ze ztráty partnera
 • z odchodu dětí z domu
 • z povýšení, ponížení
 • z kolektivu (zejména pracovního)
 • z řízení auta
 • ...a mnoho dalších...

Toto CD Vám pomůže se těchto strachů zbavit. Je koncipováno jako ,,terapeutický“ dialog – nahrávka Vás v průběhu velmi perfektním postupem vybízí k přemýšlení, ke ,,cvičení“, předkládá Vám návrhy řešení. Rád bych upozornil na to, že tato nahrávka se zaměřuje na ty více tzv. ,,vědomé“ strachy (viz výše), jejichž charakteristikou je, že si je člověk vypěstoval vědomými kroky, zejména během života. Pak existuje ještě druhá skupina strachů, obav a to fobická (z pavouků a jiných zvířat, z výšek, malého prostoru apod.) a pro tuto oblast není toto CD nejvhodnější. Ne že by nebylo užitečné, ale nemá tak velký potenciál fobické strachy ovlivnit.

 

K CD mám dvě malé připomínky technického rázu, které ovšem kvalitu CD nijak nesnižují, jedná se spíše o doporučení:

 • Neškodilo by na bookletu otisknout seznam kapitol – každý by si mohl snáze najít konkrétní pasáže pro opakování.
 • V průběhu nahrávky vyzvat k určitým cvičením, např. důraznější pauzou a direktivnějším způsobem – většina lidí totiž uvítá spíše pevnější vedení, než zcela samostatnou orientaci. Proto i doporučení pro posluchače – nebojte se si CD v určitých pasážích zastavit a důkladně se zamyslet, udělat ,,písemný úkol“ podle pokynů autorky. Pak budete mít ještě lepší výsledky.

 

 

Balení obsahuje:

 • CD je baleno ve standartním CD obalu.