6 hodnocení

Masér očí Basic

Přístroj pro masáž očního okolí - verze BASIC: relaxace, akutně zlepší zrak, odpočinek očí, lepší spánek, kosmetická péče, prevence očních vad.

 

Skladem (>5 ks)
Kód: 770
Značka: Galaxy
2 320 Kč 1 917 Kč bez DPH

Přístroj pro masáž očního okolí masíruje oblast kolem očí, až ke spánkům. Jedná se o vibrační (a částečně tlakovou a tepelnou) masáž. Přístroj má relaxační i unikátní zdravotní účinky, působí zprostředkovaně na duševní činnost. V dnešní době, kdy jsou oči namáhány stále více (práce na PC, sledování mobilních telefonů, umělé osvětlení), je tento způsob regenerace velmi prospěšný, až revoluční. Je vhodný pro odstranění únavy, zlepšení spánku, regeneruje oči, zvláště osobám, které často sledují monitory PC a mobilního telefonu. Opravdová, jednoduchá, přirozená a účinná pomoc pro většinu lidí.

Přístroj je určen pro domácí i profesionální použití.

 

Účinky:

 • Relaxace: uvolňováním partií hlavy, které jsou v dnešní době u většiny lidí přetížené, dochází k tolik potřebné relaxaci. Tato relaxace je somatická, ale do velké míry i duševní (spojené nádoby, oblast hlavy). 
 • Lepší spánek: hluboká relaxace přístroje, jejíž součástí je relaxační hudba, má krásný efekt pro usínání a navození kvalitního spánku.
 • Kosmetická péče: režim, který používá prohřívání, vyhlazuje pleť v okolí očí.
 • Zdravotní prevence: část významných lékařů a studií uvádí, že příčinou očních vad jako je šedý či zelený zákal, je zatuhnutí, čili nedostatečná relaxace svalů v oblasti očí (resp. už od zádových šíjových svalů a vazů počínaje). Masáž a prokrvení těchto partií přístrojem je ta nejlepší prevence proti vadám zraku. Ze shiatsu a tlakových masáží je také známo, že zlepšují jakékoliv oční vady, včetně tolik rozšířené krátkozrakosti a dalekozrakosti. 
 • Pomáhá u pseudo-myopatie a asthenopie.

 

Z testování:

Nepochybovali jsme (Galaxy) o prospěšnosti takové přístroje pro dnešní dobu a masážní efekt byl také podle očekávání dobrý. Ale překvapil nás velmi silný relaxační efekt, a to i na psychicku. Většina testujících zažila podobně silnou relaxaci jako u AVS přístrojů, někdy i silnější. Použití před spaním často způsobovalo neodbytný příjemný relaxační nástup spánku. 

Další příjemné překvapení se odehrálo ve zlepšení vidění. Sice jen krátkodobě, ale v nadpoloviční většině uživatelé cítí, resp. pozorují po použití přístroje zlepšení zraku, pokud mají krátkozrakost nebo dalekozrakost. Přetrvává to kratší dobu, maximálně hodiny.

Režimy, možnosti:

Přístroj obsahuje tři režimy, které si můžete libovolně zvolit (horká masáž+vibrace / vibrace / horká masáž). Každý režim trvá 15 minut, přístroj můžete samozřejmě odložit a vypnout i dříve. 
K tomu hraje hudba (v přístroji), kterou můžete i vypnout. Při vypnutí hudby z přístroje si případně můžete pustit do reproduktorů svojí hudbu z přehrávače, slyšet je při masáži dobře. 

 

Rozdíly mezi Masérem očí Basic a Premium:

Masér očí Premium, na rozdíl od verze Basic, obsahuje:

 • vhodnější a přizpůsobitelnější tvar - možný použít i pro děti (menší hlavu) - nastavitelná páska
 • vylepšené režimy a více režimů
 • přehlednější ovládání (displej s kontrolkami)
 • příjemnější materiál vnitřní části (která doléhá na obličej)
 • nižší hluk
 • několik skladeb hudby
 • funkce bluetooth - můžete si do přístroje pustit vlastní hudbu z mobilního telefonu (a jiných zařízení)
 • vyšší cena  

 

 

Nová zjištění a možnosti!

Kromě zákazníků-samouživatelů začalo přístroj používat a zevrubně testovat několik masérů a fyzioterapeutů a poskytují průběžně zpětnou vazbu (viz též foto):

1/ Zkušenosti potvrdily definitivně, že se po použití přístroje zlepšuje zrak. Cítí to většina lidí s vadami jako krátkozrakost, dalekozrakost (a dalšími), kdy bezprostředně po použití lépe vidí - obzvláť, pokud měli oči unavené. Poté se opět (po hodinách?) vrací samozřejmě oči do ,,normálu" - čili masírovat by je to chtělo častěji.

2/ Maséři objevili další možnost využití a sice v masáži obličeje (případně i jiných částí těla, kde lze přístroj nasadit). Ale obličej považují za důležitý, protože tam je tlaková masáž velmi vhodná a dělá se s přístrojem dobře. Postup: posunujte přístroj od očí dolů a nechte jej masírovat v poloze, která je vám příjemná nebo užitečná. Tato masáž (obličeje) má samozřejmě zdravotní účinky příslušné danému místu, ale také má vliv na kvalitu pleti, protože prokrvuje a stimuluje lymfu (chtělo by to samozřejmě pravidelně, častěji). Nehledě k tomu, že zrovna masáž obličeje je jedna z nejpříjemnějších.

3/ Lymfatické uzliny. Pokud si nasadíte přístroj na krk, budete masírovat (hlavní) lymfatické uzliny. Lymfatický systém lze masírovat po celém těle, používá se k tomu buď ruční masáž nebo ,,lymfomasážní" kalhoty či celý oblek. Nicméně hlavní lymfatické uzliny se nalézají na krku.    

 

Ovládání:

Přístroj se ovládá jednoduše jedním velkým tlačítkem (nahmatáte jej i když máte přístroj nasazený). Přístroj se nabíjí USB kabelem, buď z PC nebo ze zásuvky (z elektrické sítě). Na jedno nabití vydrží několik hodin provozu. Přístroj se dá zaklapnout, čili složit (očnice k sobě) na minimální úspornou velikost.

Výroba:

Přístroj je z hlediska zpracování velmi kvalitní. Jedná se už o několikátý model v pořadí. Výrobcem je zavedená společnost (Shenzen, Čína), která se zabývá vývojem a výrobou jen několika málo přístrojů pro domácí relaxaci a medicínu. Výhradní dovozcem do ČR a SR je společnost Galaxy.

Balení obsahuje:

 • přístroj
 • návod (originál Galaxy, v češtině)
 • nabíjecí USB kabel + USB koncovku
 • obal (krabici)

Zdravotní doporučení:

 • Pokud trpíte hypertenzí (vysoký krevní tlak) nebo hypotenzí (nízký krevní tlak), dbejte zvýšené opatrnosti: vyzkoušejte nejdříve přístroj kratší časový úsek a v případě jakýchkoliv potíží používání ukončete a vyzkoušejte opět až další den. V případě akutního stavu přístroj rozhodně nepoužívejte. 
 • Osoby s citlivou pokožkou, alergickou dermatitidou na obličeji a podobnými alergickými potížemi na obličeji: použití přístroje není na závadu, ale může zhoršit akutní stav. V případě akutních potíží přístroj nepoužívejte. 
 • Nepoužívejte přístroj, pokud Vás momentálně bolí hlava. Osoby trpící migrénou: přístroj může zlepšit stav migrén, ale je potřeba jej používat ,,citlivě“: vyzkoušejte nejdříve přístroj kratší časový úsek a v případě jakýchkoliv potíží používání ukončete a vyzkoušejte opět až další den. V případě akutního stavu přístroj rozhodně nepoužívejte. 
 • Oční vady jako krátkozrakost, dalekozrakost, tupozrakost a další a nošení brýlí či očních čoček není na závadu (ovšem s nimi je nepoužívejte!).
 • Osoby trpící migrénou a osoby po chirurgickém zákroku očí, osoby trpící šedým nebo zeleným zákalem, osoby s oddělenou sítnicí nebo obdobnými očními vadami nebo osoby, které prodělali v posledních týdnech cévní mozkovou příhodu: používání může být pro tyto vady prospěšné, ale poraďte se nejdříve se svým lékařem. Přístroj preventivně i akutně zlepšuje oční vady, i stav po mozkové příhodě, nicméně je potřeba dbát zvýšené opatrnosti. (Obdobně jako například při roztrénovávání či rehabilitaci svalového aparátu po úraze.) 

 

Upozornění: fotografie jsou ilustrativní, dodáváme momentální typ dle skladových zásob (mírně se mezi sebou modely liší - většinou je barva bílá). 

 
 
Zpět do obchodu