Neohodnoceno

Přístroj pro masáž očního okolí

Relaxace, zdravotní prospěšnost, lepší spánek, kosmetická péče, prevence očních vad.

NOVINKA!

Do 30 dní
Kód: 770
Značka: Galaxy
2 952 Kč 2 440 Kč bez DPH

Vyprodáno. Naskladnění dalších zásob proběhne na začátku února 2022. Objednávky přijímáme.

 

Přístroj masíruje oblast kolem očí, až ke spánkům. Jedná se o tlakovou masáž, která se používá v masérské praxi. Na tomto principu působí technika shiatsu (v překladu ,,tlaková masáž"). Přístroj má relaxační i unikátní zdravotní účinky, působí zprostředkovaně na duševní činnost. V dnešní době, kdy jsou oči namáhány stále více (práce na PC, sledování mobilních telefonů, umělé osvětlení), je tento způsob regenerace velmi prospěšný, až revoluční.

Přístroj je určen pro domácí i profesionální použití.

NOVINKA

Účinky:

 • Relaxace: uvolňováním partií hlavy, které jsou v dnešní době u většiny lidí přetížené, dochází k tolik potřebné relaxaci. Tato relaxace je somatická, ale do velké míry i duševní (spojené nádoby, oblast hlavy). 
 • Lepší spánek: hluboká relaxace přístroje, jejíž součástí je relaxační hudba, má krásný efekt pro usínání a navození kvalitního spánku.
 • Kosmetická péče: režim, který používá prohřívání, vyhlazuje pleť v okolí očí.
 • Zdravotní prevence: část významných lékařů a studií uvádí, že příčinou očních vad jako je šedý či zelený zákal, je zatuhnutí, čili nedostatečná relaxace svalů v oblasti očí (resp. už od zádových šíjových svalů a vazů počínaje). Masáž a prokrvení těchto partií přístrojem je ta nejlepší prevence proti vadám zraku. Ze shiatsu a tlakových masáží je také známo, že zlepšují jakékoliv oční vady, včetně tolik rozšířené krátkozrakosti a dalekozrakosti. 

Z testování:

Nepochybovali jsme (Galaxy) o prospěšnosti takové přístroje pro dnešní dobu a masážní efekt byl také podle očekávání dobrý. Ale překvapil nás velmi silný relaxační efekt, a to i na psychicku. Většina testujících zažila podobně silnou relaxaci jako u AVS přístrojů, někdy i silnější. Použití před spaním často způsobovalo neodbytný příjemný relaxační nástup spánku. 

Režimy, možnosti:

Přístroj obsahuje pět režimů, které si můžete libovolně zvolit: celková relaxace, hluboká relaxace, mírná relaxace k aktivní činnosti, relaxace zlepšující prokrvení (pleť), usínání/spánek. V těchto režimech se určitým způsobem (podle principů masáží) střídá inteligentní tlaková masáž, prohřívání a vibrační masáž.  Každý režim trvá 15 minut, přístroj můžete samozřejmě odložit a vypnout i dříve. 
K tomu hraje hudba (v přístroji), kterou můžete i vypnout. Při vypnutí hudby z přístroje si případně můžete pustit do reproduktorů svojí hudbu z přehrávače, slyšet je při masáži dobře. 

 

Nová zjištění a možnosti!

Kromě zákazníků-samouživatelů začalo přístroj používat a zevrubně testovat několik masérů a fyzioterapeutů a poskytují průběžně zpětnou vazbu (viz též foto):

1/ Zkušenosti potvrdily definitivně, že se po použití přístroje zlepšuje zrak. Cítí to většina lidí s vadami jako krátkozrakost, dalekozrakost (a dalšími), kdy bezprostředně po použití lépe vidí - obzvláť, pokud měli oči unavené. Poté se opět (po hodinách?) vrací samozřejmě oči do ,,normálu" - čili masírovat by je to chtělo častěji.

2/ Maséři objevili další možnost využití a sice v masáži obličeje (případně i jiných částí těla, kde lze přístroj nasadit). Ale obličej považují za důležitý, protože tam je tlaková masáž velmi vhodná a dělá se s přístrojem dobře. Postup: posunujte přístroj od očí dolů a nechte jej masírovat v poloze, která je vám příjemná nebo užitečná. Tato masáž (obličeje) má samozřejmě zdravotní účinky příslušné danému místu, ale také má vliv na kvalitu pleti, protože prokrvuje a stimuluje lymfu (chtělo by to samozřejmě pravidelně, častěji). Nehledě k tomu, že zrovna masáž obličeje je jedna z nejpříjemnějších.

3/ Lymfatické uzliny. Pokud si nasadíte přístroj na krk, budete masírovat (hlavní) lymfatické uzliny. Lymfatický systém lze masírovat po celém těle, používá se k tomu buď ruční masáž nebo ,,lymfomasážní" kalhoty či celý oblek. Nicméně hlavní lymfatické uzliny se nalézají na krku.    

 

Ovládání:

Přístroj se ovládá jednoduše jedním velkým tlačítkem (nahmatáte jej i když máte přístroj nasazený). Přístroj se nabíjí USB kabelem, buď z PC nebo ze zásuvky (z elektrické sítě). Na jedno nabití vydrží několik hodin provozu. Přístroj se dá zaklapnout, čili složit (očnice k sobě) na minimální úspornou velikost.

Výroba:

Přístroj je z hlediska zpracování velmi kvalitní. Jedná se už o několikátý model v pořadí - výrobcem je zavedená asijská společnost (HongKong), která se zabývá vývojem a výrobou jen několika málo přístrojů pro domácí relaxaci a medicínu. Výhradní dovozcem do ČR a SR je společnost Galaxy.

Balení obsahuje:

 • přístroj
 • návod (originál Galaxy, v češtině)
 • nabíjecí USB kabel + USB koncovku
 • obal (krabici)

Zdravotní doporučení:

 • Oční vady jako krátkozrakost, dalekozrakost, tupozrakost a další a nošení brýlí či očních čoček není na závadu (ovšem s nimi je nepoužívejte!).
 • Osoby s citlivou pokožkou, alergickou dermatitidou na obličeji a podobnými potížemi, používejte přístroj citlivě.
 • Osoby trpící migrénou a osoby po chirurgickém zákroku očí, osoby trpící šedým nebo zeleným zákalem, osoby s oddělenou sítnicí nebo obdobnými očními vadami: používání může být pro tyto vady prospěšné, ale poraďte se nejdříve se svým lékařem..