Jak dobře vybrat AVS přístroj

Tento návod je sestavený na základě zkušeností zákazníků za 29 let činnosti Galaxy.

Motto:

Je to jako s auty: i ten nejlevnější vůz (Fabia?) - u AVS přístrojů základní model (2024 - Mindspa), Vás odveze z bodu A do bodu B. Tedy poskytne základní účinky, jako jsou špičková relaxace, lepší spánek a nálada, více energie, eliminace stresu, rychlejší učení.
Mercedes - u AVS přístrojů ten nejlepší model (2024 - Laxman a Relaxman Premium), Vás tam odveze rychleji a s větším komfortem. Rychlost účinku Laxmanu a Relaxmanu je proti základnímu AVS přístroji zhruba dvojnásobná, líbivost, zážitek z používání a komfort ovládání taktéž, navíc má spoustu specializovaných programů - další desítky možností. 
Nelze vždy říct, že nejdražší AVS přístroj je právě pro Vás ten nejvhodnější, stejně tak nelze tvrdit, že s nejlevnějším modelem ušetříte - záleží na tom, co přesně Vy hledáte. Rozhodně je ale cena AVS přístrojů, podobně jako u aut, velmi přesným odrazem celkové kvality, možností a účinnosti.  

 

1. Užitek, který hledáte

Chcete relaxovat? Odstranit nespavost? Zvýšit odolnost na stres, zmírnit symptomy Alzheimerovy choroby, odstranit tinnitus, deprese? Vybírejte přístroj, který bude mít dostatek programů v dané kategorii, kterou potřebujete.

 

2. Účinnost

Všechny naše AVS přístroje mají garantovanou účinnost, ty dražší poskytují účinky rychleji a cíleněji. O celkové účinnosti rozhoduje nejvíce:

  • druh světelné stimulace: modely s brýlemi typu Ganzfeld (Brainy, Relaxman Premium, Laxman) jsou mnohem účinnější,
  • přesné zacílení programu: čím více programů v dané kategorii, tím lépe.

 

3. Cena

Jednorázová vyšší investice, v dlouhodobém měřítku zanedbatelná. V mnoha případech má AVS technologie naprosto fenomenální poměr cena/výkon - nebo dokonce jinou metodou není výsledek ani reálně dosažitelný. Například při trvalém vyřešení letité nespavosti, depresí, atd. atd... Při průměrné době užití 10 let (často bývá i mnohem déle) vychází jedno použití v průměru na 5 Kč. 

 

4. Komfort, příjemné používání

AVS přístroje (programy) obsahující hudbu (Brainy, Relaxman, Laxman) jsou mnohem příjemnější než programy (modely) pouze s rytmickými zvuky. Také světelná stimulace Ganzfeld je příjemnější. Dražší modely mají komfortnější příslušenství (sluchátka apod.), více možností (např. dohrát a používat později další programy). 

 

 

Tabulka AVS přístrojů

 

  model počet programů cena čím se liší od ostatních světelná stimulace zvuková stimulace
  Mindspa 18 9820 Kč Nejlevnější AVS přístroj s ověřenou účinností na světě. Jednobarevné diodové brýle (barva modrá). Rytmické zvuky (binaurální tony). Hudbu možno dokoupit.
  Brainy 80 13890 Kč AVS přístroj v mobilu
(Apple i Android).
Celobarevné brýle typu otevřený Ganzfeld. Rytmické zvuky (více druhů),
hudbu možné navolit z vlastního mobilu.
  Spa 56 14960 Kč Moderní přístroj střední třídy. Tříbarevné diodové brýle (červená, modrá, zelená barva). Rytmické zvuky (více druhů). Hudbu možno dokoupit.
  Relaxman
  Basic
46 19320 Kč Vyšší střední třída. Tříbarevné diodové brýle (červená, modrá, zelená barva). Rytmické zvuky a hudba.
  Relaxman
  Premium
52 25320 Kč Druhý nejlepší AVS přístroj na světě. Celobarevné brýle (plný) Ganzfeld. Rytmické zvuky a hudba.
  Laxman
  Basic
56 26920 Kč Nejlepší AVS přístroj na světě (základní provedení). Celobarevné brýle (plný) Ganzfeld - nejlepší konstrukční provedení (účinnost). Rytmické zvuky a hudba.
  Laxman
  Premium
70 33100 Kč Nejlepší AVS přístroj na světě. Celobarevné brýle (plný) Ganzfeld - nejlepší konstrukční provedení (účinnost). Rytmické zvuky a hudba.

 

Doplnění tabulky

Všechny AVS přístroje obsahují:

stereosluchátka, ovládací jednotku, stimulační brýle, propojovací audiokabel, návod a programovou knihovnu (v češtině), obal.

  • Všechny modely se jednodušše ovládají. 

 

Světelná stimulace (brýle)

Světelná stimulace zajišťuje cca 70% účinnosti přístroje. Světelná stimulace, tedy provedení brýlí se rozlišuje na:

  • diodové (menší účinnost),
  • Ganzfeld (vysoká účinnost).

Diodové brýle mají diody jedné až tří barev. Tříbarevné diodové brýle jsou nepatrně účinnější než jednobarevné diodové brýle. Ganzfeld provedení má světelný zdroj zakrytý bílou stěnou a je to stimulace celobarevná. 

U Ganzfeld brýlí se rozlišují dvě verze:

  • otevřený Ganzfeld (Brainy), kdy bílé pole netěsní plně kolem očí,
  • plný Ganzfeld (Relaxman, Laxman), kdy je těsnění úplné. Varianta plný Ganzfeld je účinnější než otevřený Ganzfeld.

 

Zvuková stimulace (sluchátka)

Zvuková stimulace zajišťuje cca 30% účinnosti přístroje. U programů se používá hudba nebo rytmické zvuky (binaurální rytmy, izochoronní rytmy, šumy a další), které zní podobně jako jemné bubínky, anebo oboje současně - záleží na cílech programu. Rytmické zvuky jsou většinou účinnější na přeladění mozkových vln než hudba, hudba zase dává používání estetický rozměr a jiné kvality. 

Hudbu je možné dokoupit = přístroje, které nemají zabudovanou hudbu v programech (Mindspa, Spa), lze kabelem (součástí kompletu) připojit k jinému přehrávači s hudbou (MP3, mobilní telefon, CD přehrávač apod.) a ve sluchátkách uslyšíte dohromady rytmy přístroje i vlastní přidanou hudbu.

Sluchátka nejsou nijak speciální - můžete teoreticky používat jakákoliv stereo sluchátka (čím kvalitnější, tím lepší).

 

 

tabulka Nejprodávanější modely 2023

 

 

Zpět do obchodu