Neohodnoceno

Světelná biolampa velká + Metodika (1210 Kč) zdarma

Světelná terapie: lampu postavíte ve svém dosahu. Tato biolampa má na rozdíl od biolampy větší světelnou plochu. 

Skladem (>5 ks)
Kód: 902
Značka: Galaxy
3 210 Kč 2 653 Kč bez DPH

Jak se liší tato Světelná biolampa velká od výrobku ,,Světelná biolampa malá"?

Tato biolampa má (cca 1,5 - 2 x) větší světelnou plochu. Což je zásadní, účinek je tedy zhruba tolikrát větší, resp. rychlejší. 

 

Světelná biolampa svítí po zapnutí trvalým světlem. Postavíte na stůl ve svém dosahu, do lampy se ani nemusíte dívat. Chybí vám motivace? Cítíte pokles energie? Cítíte se duševně špatně? Máte neustále chuť na jídlo? Nebo menší chuť na sex? Jste po ránu malátní? Probouzíte se ráno příliš brzy? V tom případě určitě světelnou terapii začněte používat – vše se zlepší. Světelné brýle vyrovnávají deficity současného industriálního způsobu života: nepravidelnost biorytmů, nedostatek slunečního svitu na podzim a v zimě, umělé osvětlení.

 

Hlavní účinky světelné terapie: 

lepší a vyváženější nálada, relaxace, vnitřní zklidnění, eliminace stresu a únavy, nárůst energie, vyšší koncentrace, lepší kvalita spánku a náprava nespavosti, zvýšení mentální výkonnosti, redukce depresí, úprava jetlag a další. 

Aktuálně i zvýšení produkce vitaminu D, který má souvislost s covid-19!

Více o účincích ZDE

Provedení

Stiskem tlačítka zapnete a navolíte si intenzitu světla. Má několik možností (po uplynutí doby se sama vypne): 15, 30, 45, 60 minut nebo bez časového omezení. Umístíte lampu před sebe tak, aby nemířila rovně na vás, ale byla trochu mimo střed. Do světla se nemusíte přímo dívat. Můžete přitom dělat jakékoliv činnosti, včetně práce na PC apod.  

 

Balení obsahuje: 

  • lampu
  • nabíjecí adaptér do sítě (buď vcelku nebo rozložitelný na USB kabel + USB koncovku do sítě)
  • obal
  • návod
  • Jako bonus zdarma (1210 Kč): Metodiku používání Galaxy (ZDE) - konkrétní způsoby použití pro různé účely (čas, denní doba), medicínské informace, klinické studie. 

 

Parametry: intenzita světla: volitelné od 2000 do 10000 luxů. Teplota barvy světla (chromatičnost): volitelné od 3000 do 6500 k (kelvinů). Velikost světelné plochy: cca 20x15 cm.

Nabíjení: lampa nemá dobíjecí baterie, pro použití musí být připojena ke zdroji napájení (elektrická síť).   

Foto je ilustrativní, dodáváme značku podle momentálních skladových zásob.

 

 

Doporučený čas

Pro nejlepší účinky se v neletních měsících (v našem podnebném pásmu) doporučuje používání každý den, minimálně 30, maximálně 60 minut. Nicméně i pouhých 15 minut, zvláště po ránu, má celkem jednoznačný vliv například na zlepšení nálady a nárůst energie. Záleží také, jak blízko či daleko máte lampu umístěnou od sebe.

 

Názor významného českého psychiatra na světelnou terapii (fototerapii): 

Účinek je výrazný u 70–90 % nemocných s SAD (sezonní afektivní deprese – občas je zažije téměř každý dospělý). Plná remise se objevuje po fototerapii již po 1–2 týdnech aplikace. Její použití je bezpečné, ovšem efekt přetrvává jen krátce po době aplikace.

Doc. MUDr. Ján Praško, CSc.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:
Zpět do obchodu