19 hodnocení

Brýle pro světelnou terapii Luminette 3 - Lumi 4 + Metodika (1210 Kč) zdarma

Světelná terapie, při které můžete dělat téměř cokoliv - jíst, uklízet, učit se, pracovat na PC. 

SVĚTOVÁ NOVINKA

 

Skladem (>5 ks)
Kód: 785
5 450 Kč –0 % 5 400 Kč 4 463 Kč bez DPH

Brýle pro světelnou terapii svítí po zapnutí trvalým světlem, které je umístěné v oblouku brýlí. Chybí vám motivace? Cítíte pokles energie? Cítíte se duševně špatně? Máte neustále chuť na jídlo? Nebo menší chuť na sex? Jste po ránu malátní? Probouzíte se ráno příliš brzy? V tom případě určitě světelnou terapii začněte používat – vše se zlepší. Brýle pro světelnou terapii vyrovnávají deficity současného industriálního způsobu života: nepravidelnost biorytmů, nedostatek slunečního svitu na podzim a v zimě, umělé osvětlení.

Pozor - neplést si světelnou terapii s AVS přístroji: ty mají mnohem širší využití a princip je zcela odlišný! 

 

Metodika ZDARMA: Lumi (návod) sám o sobě obsahuje jen velmi obecné (nedostatečné) informace o tom, jak jej efektivně a správně používat pro různé účely (doba, čas, frekvence apod.). Nicméně během několika let vývoje a používání Lumi jsme vyvinuli unikátní Metodiku. Lze ji koupit i samostatně, ke světelným brýlím (Galaxy) je zdarma. 

 

Hlavní účinky světelné terapie: 

lepší a vyváženější nálada, relaxace, vnitřní zklidnění, eliminace stresu a únavy, nárůst energie, vyšší koncentrace, lepší kvalita spánku a náprava nespavosti, zvýšení mentální výkonnosti, redukce depresí, úprava jetlag a další.

Aktuálně i zvýšení produkce vitaminu D, který má souvislost s covid-19!

Více o účincích ZDE

Provedení

Stiskem tlačítka při zapnutí si navolíte intenzitu světla, ve třech krocích. Nejnižší intenzita se doporučuje použít 60 minut (poté se přístroj sám vypne), střední 30 minut, nejvyšší intenzita světla 20 minut. Můžete samozřejmě méně - záleží, čeho chcete dosáhnout a záleží i na pocitu. 

Při používání máte otevřené oči, modré světlo svítí z přístroje zeshora.

Můžete při tom nosit i brýle nebo čočky. 

Lumi 3 je vylepšeným modelem předchozích verzí (Luminette, Lumi 1, Lumi 2). Obsahuje širší úhel dopadu světla, odolnější postranice, a delší dobu výdrže baterie.

 

 

Parametry: přístroj váží pouze 51 gramů. Úroveň jasu: 500-1500 luxů. Vlnová délka: 468-570 nm (nanometrů).

Nabíjení: nabíjí se pomocí USB kabelu (z PC), jedno nabití vydrží cca na 5 hodin provozu.  

 

Doporučený čas

Pro nejlepší účinky se v neletních měsících (v našem podnebném pásmu) doporučuje používání každý den, minimálně 20 minut. Nicméně i pouhých 5-10 minut, zvláště po ránu, má celkem jednoznačný vliv například na zlepšení nálady a nárůst energie. 

 

Vývoj

Na vývoji se podíleli odborníci z oborů neurologie, fyziatrie a optiky. Vývoj probíhal v prestižní Liege University (Belgie). 

Klinické studie představily například tyto výsledky:

  • pokles deprese (index BDI) po prvním měsíci o 45%, po dalším druhém měsíci o dalších 18%.
  • zvýšení času spánku (u insomnie) o 18%, po prvním týdnu používání 

Názor významného českého psychiatra na světelnou terapii (fototerapii): Účinek je výrazný u 70–90 % nemocných s SAD (sezonní afektivní deprese – občas je zažije téměř každý dospělý). Plná remise se objevuje po fototerapii již po 1–2 týdnech aplikace. Její použití je bezpečné, ovšem efekt přetrvává jen krátce po době aplikace.

Doc. MUDr. Ján Praško, CSc.

Balení obsahuje:

  • přístroj
  • originální návod Galaxy
  • nabíjecí USB kabel (do PC) + USB koncovku (do sítě)
  • pevný skořepinový obal
  • Jako bonus zdarma (1210 Kč): metodiku používání Galaxy (ZDE) - konkrétní způsoby použití pro různé účely (čas, denní doba), medicínské informace, klinické studie. 

 

Světelné brýle Lumi si můžete vyzkoušet také na prodejně Galaxy Praha a u některých našich partnerů v dalších městech.

 

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:
Zpět do obchodu