Servis

Záruční a pozáruční servis

Máte potíže se svým AVS přístrojem? Dejte nám vědět, chceme, aby Vám váš přístroj dobře sloužil!

Případné dotazy na reklamace, servis, i probíhající: info@galaxy.cz, tel.: 774 444 187 (sekretariát firmy)

Upozornění: na mechanické závady se záruka (záruční oprava) dle zákona nevztahuje.

 

Výrobky k servisu/reklamaci můžete doručit na tato místa:

Osobně: prodejna Galaxy PRAHA, Anglická 16, 120 00 Praha 2, tel. 774 444 795, praha@galaxy.cz.

Poštou: servis Galaxy, Karlovo náměstí 30, 120 00 Praha 2, tel. 774 444 187, info@galaxy.cz.

 

Aktuality - upozornění - přístroj Laxman:

Opravy AVS přístroj Laxman a všech jeho součástí (brýle apod.) jsou až do odvolání bez časové záruky. Primární německý výrobce má potíže s výrobou (nedostatek čipů a jiných speciálních dílů) a nedodává servisní díly, procesory a nedělá servis. Jedná se zejména o tyto chyby: ,,zamrzání" procesoru / displeje, silně poškozený kabel brýlí apod.
Drobnější opravy, např. utržený konektor na brýle v přístroji, poškozený kabel brýlí apod., provádíme v normálních lhůtách (5-30 dní.)

U pozáručních oprav Laxmanů (náročnější opravy uvedené výše) tedy nemůžeme vůbec garantovat žádný termín. Momentálně trvají opravy 3-6 měsíců. Přístroj do servisu nám samozřejmě předat / zaslat můžete.

U záručních oprav Laxmanů musíme dodržet termín 30 dní. Respektive měli bychom, ale často to není možné. Německý výrobce nám totiž od konce roku 2023 neposkytuje žádnou servisní podporu - i když by právně i obchodně měl. Předpokládáme, že se stav zlepší, jakmile obnoví normální výrobu (od ledna 2024 je výroba Laxmanů pozastavena).  

 

Poznámky: 

Platba za dopravu v případě zaslání poštou: dopravu si hradí zákazník. Pokud je reklamace záruční (a uznaná jako oprávněná), hradí dopravu zpět k zákazníkovi Galaxy. Pokud je reklamace pozáruční, platí dopravu zpět k zákazníkovi opět zákazník (cena dle standardního ceníku). 

Formulář: v případě zaslání přístroje na servis poštou přiložte nebo pošlete emailem (info@galaxy.cz) vyplněný formulář. Není to nutné, ale je to přehlednější pro obě strany. Formulář ke stažení vzor-rekl-protokol.

V případě nevyzvednutí hotové opravy: v případě nevyzvednutí hotové opravy/servisu (na prodejně) do 2 měsíců od zhotovení, účtujeme skladné (200 Kč za každý započatý měsíc). Při nevyzvednutí hotové opravy/servisu (na prodejně) do 6 měsíců od zhotovení opravovaný přístroj nebo díl zlikvidujeme.

Před zasláním do servisu: raději nás kontaktujte, často lze ,,závadu“ vyřešit na dálku, nebo se ve skutečnosti nejedná o ,,závadu", ale o nepochopení ovládání apod. Velmi častá příčina údajné závady jsou vybité baterie. 

 

 

Příklady různých závad u AVS přístrojů - ceny opravy jsou přibližné: 

Při programu jde jen zvuk nebo světlo jen do jednoho sluchátka nebo jedné strany brýlí: příčina jsou buď vadná sluchátka nebo brýle popř. jejich konektory – vstupy nebo kabely.
Cena opravy brýlí s diodami: 1000 Kč - 1500 Kč.
Cena opravy brýlí Relaxman: 1200 - 1800 Kč.
Cena opravy brýlí Laxman: v 50% nelze opravit, protože brýle jsou celé zalisované do plastu. Jediné řešení je zakoupit nové. Toto technologické řešení zajišťující nejlepší účinnost (ze všech AVS přístrojů) má bohužel tuto druhou stinnou stránku.  
Cena opravy brýlí Laxman, pokud opravit lze: 800 - 1000 Kč.

Slabší zvuk nebo světlo v brýlích (obě strany nebo obě očnice): většinou se jedná o vybité baterie.
Cena opravy: 0 Kč.

Přístroj nelze zapnout - u starších modelů s diodovými brýlemi: vadný vypínač ON/OFF nebo zničení (oxidace) základní desky (např. kvůli vyteklým bateriím nebo korozi). 
Cena opravy: 900 Kč - 2000 Kč. 

Přístroj LAXMAN nelze zapnout nebo se zasekává (program a jiné funkce) nebo ztmavne displej: zničený procesor - nutná výměna. 
Cena opravy: 2500 Kč - 3500 Kč.

Konektory v přístroji (na sluchátka, brýle, audiovstup a další - u starších AVS přístrojů: nutná výměna.
Cena opravy 800 Kč - 1500 Kč.

Konektory v přístroji LAXMAN (na sluchátka, brýle, audiovstup a další): nutná výměna.
Cena opravy (standardizovaná): 800 - 1500 Kč.

Upozornění na konektory u přístroje LAXMAN - zdířky v přístroji i konektory na brýlích: 
Zničený konektor u brýlí je téměř neopravitelný (zalisované v plastu). Zničený konektor (zdířka) v přístroji (ovládací jednotce) lze většinou opravit. Dbejte dobrého zacházení s konektory. Jakákoliv hrubá síla, vkládání konektorů špatnou stranu, jejich zalomení ve zdířce, velké nečistoty apod., konektor dříve či později poškodí. Jde o mechanickou závadu (nešetrné či nesprávné zacházení s výrobkem), na kterou se nevztahuje záruka. 

Nelze regulovat intenzitu světla nebo zvuku: vadné kolečko regulace nebo vadné tlačítko na ladění intenzity. 
Cena opravy: 800 Kč - 1200 Kč.

Nenabíjí – nelze zapnout, brzy se vybíjí popř. vypíná se při programu: starý interní akumulátor - nutná výměna.
Cena opravy: 1000 Kč - 1500 Kč.

Nefunkční tlačítko: je potřeba vyčistit, případně vyměnit tlačítko.
Cena opravy: 700 Kč - 1200 Kč.

Zlomené nožičky brýlí nebo rámeček brýlí (u diodových brýlí) popř. zlomená sluchátka:
Cena opravy: 650 Kč - 1300 Kč. Sluchátka se většinou cenově nevyplatí opravovat.

 

 

 

 

Zpět do obchodu